Индия иска да бъде сред петте най-големи производители на полупроводници в света през следващите пет години.
Публикувано от Божидар Балевски на мар 18, 2024
в
Макроикономика
Индия си е поставила смела цел - да стане един от петте най-големи производители на полупроводници в света през следващите пет години. Тази амбициозна цел, обявена от министъра на електрониката и информационните технологии на страната Ашвини Вайшнав, отразява желанието на Индия да си извоюва значителна позиция в световния пазар на производството на чипове. Постигането на тази цел в толкова кратки срокове обаче представлява сложно предизвикателство, изискващо съчетаване на стратегически инвестици...